Bahçelievler Mah. Çayçiçeği Sk. No:9 Bahçelievler/İST 0212 442 4222
Add the Social icons widget (Jetpack) here — Instructions
Süreklilik İçin Zamanında Destek
info@nedsabilisim.com

Tenda V300 Modem Port Açma

Ana sayfa Blog Network Altyapı Sistemleri Tenda V300 Modem Port Açma

Tenda V300 modemde port açmak için öncelikle modemin arayüzüne girmek gerekmektedir. Web tarayıcısını açıp adres çubuğuna 192.168.1.1 yazınız. Açılan sayfada Kullanıcı adı kısmına “admin”, Şifre kısmına “admin” yazınız ve giriş yap butonuna basınız. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

Yukarıdaki gibi açılan sayfada sağ üst köşeden “Gelişmiş” yazısına tıklayınız. Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır, açılan sayfada 2 numarayla belirtilmiş “Gelişmiş Ayarlar” kısmına tıklayınız.

Daha sonra 3 numarayla belirtilen “NAT” yazısına tıklayınız. Yeni açılan kısımdan “.Sanal Hizmetler” kısmına tıklayınız. Ve ekranın sağında yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan kısımda “Ekle” butonuna tıklayınız. Ekle butonuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi yeni bir sayfa açılacaktır.

Arayüz kullan kutucuğunu işaretleyiniz ve sağındaki kutudan “ppoe_ptm” yazılı olan arayüzü seçiniz. Daha sonra Müşteri Servisi kutucuğunu işaretleyiniz ve sağındaki kutucuğa ilgili port açma sebebinizi belirten bir isim giriniz. Server IP Adresi kısmına ağınızdaki hangi cihaza port açmak istiyorsanız onun yerel ip adresini yazınız. Daha sonra Harici port başlangıcı ve Harici Pport Sonu kısmına açmak istediğiniz port numaralarını giriniz. Protokol tipini istediğiniz gibi TCP/UDP yapabilirsiniz. En son alt kısımdan Uygula/Kaydet butonuna basınız ve port açma işlemi modem üzerinde açılmış olacaktır.

Portunuzun açılıp açılmadığını kontrol etmek için www.canyouseeme.org sitesini kullanabilirsiniz.