Bahçelievler Mah. Çayçiçeği Sk. No:9 Bahçelievler/İST 0212 442 4222
Add the Social icons widget (Jetpack) here — Instructions
Süreklilik İçin Zamanında Destek
info@nedsabilisim.com

Tenda V300 ADSL Modem Kurulum Ayarları

Ana sayfa Blog Network Altyapı Sistemleri Tenda V300 ADSL Modem Kurulum Ayarları

Tenda V300 modemi kurmaya başlamadan önce modemin arkasına telefon hattınızın  kablo bağlantısını yapın ve bilgisayarınızla modem arasına ethernet kablosu takınız. Telefon hattının ışığının(modem üzerindeki sağdan ikinci ok işaretli ışığın) yandığından emin olun.

Bilgisayarınızda bir web tarayıcızı açıp adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basınız.Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Açılan sayfada kullanıcı adı kısmına “admin”, şifre kısmına da “admin” yazınız ve giriş yap butonuna tıklayınız. Aşağıdaki gibi sayfa açılacaktır. Açılan sayfadaki ayarlar ADSL hat tipine göre anlatılmaktadır. Eğer hattınız VDSL ise buradaki makalemizi okuyunuz.

Açılan sayfada Link Türü kısmını “ADSL”, Bağlantı Türü kısmını “PPPoe”, Ülke/Bölge kısmını “Türkiye”, ISP kısmını “TTNET-Vodafone-Turknet vb.”, VPI kısmını “8”, VCI kısmını “35” yapalım. Kullanıcı adı kısmına “servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını”, Şifre kısmına “servis sağlayıcınızdan aldığınız şifreyi” yazınız.

Modemin kablosuz ağ özelliğini kullanmak isterseniz aynı sayfadaki Kablosuz etkin kutucuğunu işaretleyiniz. Kablosuz SSID kısmına “gözükmesini istediğiniz kablosuz ağ adını”, Kablosuz anahtarı kısmına “istediğiniz kablosuz ağınızın şifresini” giriniz ve tamam tuşuna basınız. Bundan sonra modeminiz kurulmuş olacaktır. İnternete erişebilir ve kablosuz ağınızı kullanabilirsiniz.